Poradnia Dietetyczna SOFTIMED jest w stanie zaproponować ofertę dostosowaną do potrzeb Twojego biznesu. Pomożemy przy doborze odpowiedniego rozwiązania w zależności od Twoich wymagań. Rozpocznij współpracę z Softimed i ciesz się z korzyści jakie niesie za sobą odpowiedni wybór ekspertów w dziedzinie zdrowia.


Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości kompleksowej opieki zdrowotnej, zarówno dietetycznej jak i psychodietetycznej jest jedną z nadrzędnych wartości w naszym życiu. Dieta oraz zdrowe odżywianie to najefektywniejszy sposób na utrzymanie zdrowia w świetnym stanie, a ciała w bardzo dobrej formie. Nasza poradnia dietetyczna Softimed może w tym pomóc już dziś! Doskonale wiemy, że dostęp do usług dietetycznych będzie idealnym uzupełnieniem Twojej oferty. Softimed to gwarancja obsługi dietetycznej oraz psychodietetycznej na najwyższym poziomie. Przekonaj się sam.


Bądźmy w kontakcie,
Marta Kusz, właściciel
Poradnia Dietetyczna SOFTIMED


Poradnia Dietetyczna SOFTIMED zaprasza do współpracy


 • Zadzwoń do nas
 • Napisz do nas
 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn

Oferta idealnie dopasowana dla wsparcia Twojej organizacji i potrzeb Seniorów


Skład idealnie zbilansowanej diety oraz właściwe zasady żywienia na co dzień u osób starszych są bardzo ważnym zagadnieniem. Stąd też wiedza w tym zakresie oraz jej właściwe zastosowanie powinny być możliwie szerokie. Seniorzy często skarżą się na gorsze samopoczucie, myśląc, że w tym wieku to norma. Nie możemy tego zaakceptować! Niestety nie jest to dobry tok rozumowania tych osób.


Receptą na dyskomfort Seniora może być po prostu zmiana sposobu odżywiania. Wiemy to dzięki wieloletniej pracy ze starszymi Pacjentami. Pamiętajmy, że prawidłowa dieta jest bardzo ważnym elementem przy wspomaganiu procesu leczenia. Dieta dla Seniora musi zaspokajać jego potrzeby. Powinna także uwzględniać indywidualne wskazania oraz przeciwwskazania danej osoby. Należą do nich, m.in. zalecenia dietetyczne przy cukrzycy, chorobie wrzodowej, niewydolności wątroby czy przewlekłej terapii przeciwkrzepliwej.


Fizjologiczne starzenie się organizmu niesie ze sobą zaburzenia kubków smakowych, zmysłu węchu, spadek apetytu, a także pewne zmiany w działaniu przewodu pokarmowego. Ubytek uzębienia, czy zmiany w układzie pokarmowym zaburzają procesy wchłaniania. Dodatkowo żołądek często poddawany jest działaniu leków zmniejszających kwaśność. Z jednej strony leczenie takie ma działanie ochronne na śluzówkę żołądka, z drugiej jednak upośledza trawienie, a tym samym prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych na późniejszym etapie. Te zaburzenia przyczyniają się do gorszego wchłaniania się między innymi witaminy B12, a także mają wpływ na nawykowe zaparcia, problemy z perystaltyką jelit czy metabolizmem wątroby. Należy więc zadbać o to, aby dieta Seniora była urozmaicona, a posiłki apetyczne. Trzeba zadbać o miłą, spokojną atmosferę podczas posiłku. Zmuszanie do jedzenia nie poprawi stanu odżywienia chorego.
Znając właściwe zasady żywienia dla Seniorów, dużo łatwiej jest ułożyć zbilansowaną dietę. Praca z Pacjentami w podeszłym wieku jest dla naszej poradni dietetycznej oraz psychodietetycznej jednym z głównych działań. Przy planowaniu jadłospisu dla Seniora uwzględniamy indywidualny charakter Pacjenta, jego choroby, alergie, nietolerancje pokarmowe oraz przyjmowane leki.


Wiemy doskonale, że receptą na sukces naszych podopiecznych jest zdrowy styl życia, którego stosowanie uczymy w ich codzienności. Pilnujemy także zbilansowanej diety naszych Seniorów oraz towarzyszącej jej odpowiedniej aktywności fizycznej, dostosowanej do indywidualnych możliwości osoby starszej. Nasza dieta jest bezpieczna, usprawniająca, poprawiająca kondycję i chęć do działania.


Współpracując z Softimed znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zasadami żywienia osób starszych. Stosujemy najnowsze metody pracy dietetycznej oraz psychodietetycznej z Pacjentami. Tworzymy kompleksowe analizy dotyczące zasad zdrowego żywienia Seniorów. Przeprowadzamy regularne pomiary antropometryczne oraz analizę składu ciała. Wspieramy w dbałości o indywidualny skład diety, która pomaga w stałej opiece nad Seniorami. W codziennej pracy z osobami starszymi, a także niesamodzielnymi oprócz cierpliwego i serdecznego podejścia do Pacjentów kładziemy szczególny nacisk na profesjonalną oraz kompleksową opiekę. Właściwa diagnoza, indywidualne podejście i wskazówki są wyznacznikami pracy Zespołu Softimed.


KORZYŚCI DLA TWOJEJ ORGANIZACJI:

 • Dopełnienie oferty o usługi dietetyczne oraz psychodietetyczne
 • Podniesienie rangi Placówki poprzez poszerzenie oferty dla podopiecznych
 • Profesjonalne wsparcie w tematach zdrowego żywienia osób starszych
 • Zorganizowanie czasu Seniorom: spotkania, wykłady, warsztaty z dietetykiem
 • Zwiększenie aktywności Seniorów: bezpieczne uprawianie Nordic Walking pod okiem certyfikowanego instruktora

KORZYŚCI DLA SENIORA:

 • Zapewnienie przestrzegania zasad zbilansowanej diety
 • Przeprowadzanie pomiarów oraz analizy składu ciała
 • Monitorowanie efektów leczenia dietetycznego
 • Motywowanie do zachowywania reguł zdrowego żywienia
 • Wspieranie w prowadzeniu bezpiecznej aktywności fizycznej

Zachęcamy do współpracy z Poradnią Dietetyczną SOFTIMED