Poradnia Dietetyczna tel: 884 884 414

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Jeżeli wizyta odbywa się w godzinach porannych należy przyjść na czczo, jeżeli w innych godzinach nie należy jeść i pić na co najmniej 2 godziny przed spotkaniem, ponieważ umożliwi to przeprowadzenia dokładnej analizy składu ciała.

Należy dzień przed wizytą zrezygnować z aktywności fizycznej wysiłkowej.

Na wizytę należy przyjść swobodnie ubranym, wybrać takie ubranie, które bez problemu odsłoni bose stopy.

Na wizytę należy przynieść wypełniony „Dzienniczek spożywania pokarmów” (dostępny w Poradni lub pod adresem rejestracja@softimed.pl) lub spis spożywanych produktów spożywczych i ilość wypitych płynów przynajmniej z 3 dni (w tym 1 dzień wolny od pracy).

Na wizytę należy również przynieść aktualne wyniki badań, np.: krew, mocz, profil lipidowy, glukoza / krzywa glikemiczna, TSH.

 

Czy na pierwszej wizycie zostanie ułożony jadłospis?

W tym temacie należy uzbroić się w cierpliwość.  Dietetyk na pierwszej wizycie zbiera dużo informacji, które musi przemyśleć i przeanalizować, tak aby opracowany przez niego program żywieniowy był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Praca nad przygotowaniem optymalnego programu zajmie sporo czasu, ale dzięki temu Pacjenci mają pewność, że stworzony program jest indywidualnie dopasowany. Czas opracowania programu zajmuje około 7 dni.

 

Jak często należy odwiedzać Poradnię?

Wizyty kontrolne są indywidualnie dopasowane do każdego Pacjenta. Najczęściej pierwsza kontrola wskazana jest po tygodniu stosowania jadłospisu, następne co dwa tygodnie. Częstotliwość wizyt jest uzależniona od celu jaki jest do osiągnięcia oraz poziomu motywacji Pacjenta.

Każda wizyta kontrolna jest motywująca dla Pacjenta i przynosi Mu ulgę, między innymi dzięki możliwości kontrolowania wyników oraz rozmowie z profesjonalistą.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała?

Przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała:

– epilepsja

– defibrylatory i stymulatory serca,

– wczesny okres ciąży.