• Wizyta piersza

  Przygotowanie

  Jeżeli Twoja wizyta odbywa się w godzinach porannych, przyjdź do nas na czczo. Jeżeli natomiast wizyta odbywa się w innych godzinach niż poranne, pamiętaj aby nie jeść i nie pić co najmniej dwie godziny przed spotkaniem. Spożywanie pokarmów oraz napojów dwie godziny przed badaniem może uniemożliwić przeprowadzenie dokładnej analizy składu Twojego ciała. Dzień przed wizytą zrezygnować także z aktywności fizycznej wysiłkowej.


  Na wizytę przyjdź do nas w swobodnym ubraniu. Wybierz taką odzież, która bez problemu odsłoni bose stopy. Nie stresuj się. Badanie analizy składu Twojego ciała jest bezbolesne i komfortowe.


  Na wizytę możesz przynieść wypełniony „Dzienniczek spożywania pokarmów” do pobrania w tym miejscu:

  Dzienniczek jest także dostępny w naszej Poradni. Możesz otrzymać go także drogą on-line pisząc do nas e-mail. Wyślemy go do Ciebie.

  Jeśli nie posiadasz wypełnionego „Dzienniczka spożywania pokarmów”, przynieś na wizytę spis spożywanych przez Ciebie produktów spożywczych oraz ilość wypitych płynów przynajmniej z trzech dni (w tym jednego dnia wolnego od pracy).


  Pamiętaj, że na wizytę warto przynieść także aktualne wyniki Twoich badań, np. morfologia ogólna, mocz ogólny, profil lipidowy, glukoza / krzywa glikemiczna, TSH.

 • W trakzie wizyty

  Na pierwszym naszym spotkaniu omówimy ogólny stan Twojego zdrowia, przebyte choroby, tryb życia, nawyki żywieniowe. Podsumowując przeprowadzamy szczegółowy wywiad dietetyczny, który pomoże w określeniu indywidualnego planu żywieniowego.


  Podczas pierwszej wizyty wykonamy pomiary antropometryczne. Analiza składu ciała przeprowadzona będzie na profesjonalnym urządzeniu marki TANITA BC 420 S MA.


  Już na pierwszym naszym spotkaniu podamy Ci spersonalizowane zalecenia i wskazówki żywieniowe (uwzględniające zapotrzebowanie Twojego organizmu, trybu życia oraz indywidualnych upodobań).


  Program żywieniowy zostanie przez nas ułożony na daną liczbę dni według preferencji Pacjenta.


  Wszystkie informacje związane z indywidualnym planem żywieniowym zostają zapisane w kartotece, w celu monitorowania postępów przy realizacji programu dietetycznego. Pacjenci Poradni Dietetycznej Softimed czują się bezpiecznie i komfortowo pod naszą opieką. Gwarantujemy, że wszystkie dane personalne naszych Pacjentów oraz dane ich pomiarów są poufne. Stosujemy politykę General Data Protection Regulation, czyli wykorzystujemy najnowsze rozporządzenia o ochronie danych osobowych.


  Czas trwania pierwszej wizyty to około 45 minut.


  Pacjenci często nas pytają: “Czy na pierwszej wizycie zostanie ułożony mój jadłospis?”. W tym temacie należy uzbroić się w chwilę cierpliwości. Na pierwszej wizycie nasz dietetyk zbiera o Pacjencie duży zakres informacji, które następnie weryfikuje i dogłębnie analizuje. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Pacjenta, dietetyk opracowuje dla niego specjalistyczny program żywieniowy. Jest on dla Pacjenta bezpieczny, zdrowy i przede wszystkim skuteczny.


  Praca nad przygotowaniem optymalnego programu zajmuje sporo czasu, ale dzięki temu nasz Pacjent ma pewność, że stworzony program jest indywidualnie dopasowany. Czas opracowania programu w naszej poradni zajmuje około 7 dni. Jadłospis gotowy jest do odbioru na drugiej wizycie bądź wysyłany jest drogą e-mail do Pacjenta.

 • PO WIZYCIE

  Zastosuj zalecenia dotyczące Twojej diety, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, czy stosowania używek. Wykonaj zalecane przez naszego dietetyka badania w celu dookreślenia stanu Twojego zdrowia. Jeżeli po wizycie pojawią się u Ciebie dodatkowe pytania, napisz do nas za pośrednictwem e-maila:

  Możesz także napisać do nas sms pod numer +48 884 884 414 lub zadzwonić.

 • Wizyta kontrolna

  Wizyta kontrolna obejmuje wykonanie kontrolnych pomiarów masy ciała oraz ocenę postępów wprowadzonych zasad odżywiania w Twoim indywidualnym programie żywieniowym.


  Czas trwania wizyty kontrolnej to około 20 minut.


  Pacjenci często nas pytają: “Jak często należy odwiedzać Poradnię?”. Wizyty kontrolne są indywidualnie dopasowane do każdego z naszych Pacjentów. Najczęściej pierwsza wizyta kontrola wskazana jest po pierwszym tygodniu stosowania jadłospisu. Kolejne wizyty kontrolne wskazane są co dwa tygodnie lub zależnie od indywidualnych ustaleń Pacjenta z dietetykiem. Należy pamiętać, że częstotliwość wizyt uzależniona jest także od celu jaki jest do osiągnięcia oraz poziomu motywacji Pacjenta.


  Każda wizyta kontrolna jest bardzo motywująca dla Pacjenta i przynosi mu ulgę. Możliwe jest to dzięki wsparciu ze strony dietetyka oraz poprzez możliwości kontrolowania wyników i indywidualne rozmowy z profesjonalistą.


 • WAGA I ANALIZA SKŁADU CIAŁA

  Do Poradni Dietetycznej Softimed możesz przyjść także na wizytę obejmującą samą analizę składu Twojego ciała. Podczas takiej wizyty dokonywane jest badanie na profesjonalnej wadze i analizatorze Tanita BC 420 S MA. Podczas wizyty omówione zostaną szczegółowo wyniki Twojego badania.


  Odczyt parametrów pomiarowych dla całego ciała podczas badania analizatorem Tanita BC 420 S MA zawiera:

  • Wagę całkowitą
  • Masę tkanki tłuszczowej w %
  • Masę tkanki tłuszczowej w kg

   * Indywidualne przedziały tkanki tłuszczowej w %
   * Indywidualne przedziały tkanki tłuszczowej w kg

  • Masę tkanki mięśniowej w kg

   * Masa mięśni szkieletowych

  • Masę tkanki beztłuszczowej w kg
  • Całkowitą zawartość wody w organizmie w %
  • Całkowitą zawartość wody w organizmie w kg
  • Indeks masy ciała BMI
  • Wiek metaboliczny
  • Masę mineralną kości w kg
  • Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
  • Wskaźnik podstawowej przemiany materii kcal BMR

   * Wskaźnik stopnia otyłości
   * Idealna masa ciała

 • Pacjenci często nas pytają: “Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała?”. Tak, poniżej przedstawiamy przyczyny, dla których Pacjent nie może mieć wykonanego badania składu ciała na analizatorze. W takich przypadkach przeprowadzamy badania Pacjentów metodą podstawową.

  Przeciwwskazania do wykonania analizy składu ciała:
  • stwierdzona u Pacjenta epilepsja
  • wszczepiony w ciało Pacjenta defibrylator lub stymulator serca
  • ciąża Pacjentki

  Przykładowe wykresy i wyniki pomiarów wagi, a także analizy składu ciała można pobrać w tym miejscu.

 • POMIARY ANTROPOMETRYCZNE

  Do Poradni Dietetycznej Softimed możesz przyjść na wizytę obejmującą same pomiary antropometryczne. Podczas badania mierzony jest Twój wzrost oraz waga. Mierzone zostaną także obwody talii i bioder. Dodatkowo mierzymy poziom tkanki tłuszczowej segmentowo obejmujący takie części ciała jak biceps, nadbiodro i udo.