Poradnia Dietetyczna SOFTIMED / Infolinia: 884 884 414

Co dostarczamy dla naszego organizmu z pożywieniem?

Z pożywieniem dostarczamy dla naszego organizmu składniki odżywcze. Pod tym pojęciem kryją się węglowodany, tłuszcze, białka oraz witaminy i mikro- makro – elementy. Składniki odżywcze spełniają trzy funkcje w organizmie: budulcową (białko, tłuszcze składniki mineralne) – dostarczają budulca do tworzenia, odbudowy lub utrzymania tkanek, energetyczną (węglowodany, tłuszcze) – służą jako „paliwo” dostarczające energii  dla naszego organizmu oraz regulującą (witaminy, składniki mineralne) – pomagają regulować procesy zachodzące w organizmie.

Bardzo ważne jest optymalne zbilansowanie wszystkich składników odżywczych w naszych codziennych jadłospisach. I tu z pomocą przychodzą nam dietetycy. Jeżeli nie potrafimy, nie mamy czasu lub nie jesteśmy pewni czy dobrze się odżywiamy warto skorzystać z konsultacji dietetycznej. Poradnia Dietetyczna SOFTIMED zaprasza na konsultacje dietetyczne w Wieruszowie oraz we Wrocławiu. Miła i bezstresowa atmosfera sprawia, że Pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie na każdej wizycie.

Właściwie dobrana dieta oraz indywidulanie opracowany jadłospis może uchronić lub uleczyć od wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego, m.in. może zmniejszyć bóle brzucha, wzdęcia, poprawić perystaltykę jelit oraz poprawić wchłanianie składników odżywczych. Właściwe odżywianie może się przełożyć na poprawę wyników badań, samopoczucie oraz wygląd.

piramida żywieniowa_wieruszów_wrocław

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *